У нашій роботі часто клієнти цікавляться, чи можна використовувати готові теми для сайту.

Готова тема являє собою набір файлів з вже закодованим макетом, логікою і функціональністю з урахуванням конкретної CMS (найчастіше це OpenCart, WordPress або Joomla). Як правило, вони включають в себе також додаткові модулі та плагіни. Іноді автори включають PSD файли з дизайном, які полегшує зміни сайтів.

Такі теми можна розділити на дві основні категорії: «багатоцільові» (“всі призначення”) або «однотипні» сайти, (як блог, новинний портал, портфоліо або інтернет-магазин).
Готові теми можна знайти на багатьох сайтах в Інтернеті.

Як звичайно, кожне рішення має свої плюси і мінуси . Деякі з них зустрічаються тільки в конкретних ситуаціях або їх важко передбачити до початку процесу розробки. Ми підготували список типових проблем, які можуть виникнути, і якими ми хочемо поділитися з вами зараз.

Плюси використання готових шаблонів:
1. Низька ціна
Не беручи до уваги безкоштовні теми (теми, як правило, не підтримуються авторами та існуючі помилки і інші проблеми залишаються невирішеними, якщо не виправити їх), діапазон цін варіюється від декількох доларів до ста доларів.

2. Менше часу на розробку
Використовуючи готовий шаблон, який має врятувати нас від більшої кількості витраченого часу, тому що по суті ми пропустили два трудомістких етапу проекту: проектування та кодування (нарізка дизайну та кодування його в HTML + CSS + шаблонів JS).
Якщо ми вирішили, як тема буде виглядати і працювати в якості кінцевого продукту, необхідно тільки, щоб встановити її, налаштувати за допомогою визначених елементів і функцій. Перш, ніж закінчити проект ми повинні ретельно перевірити веб-сайт, щоб переконатися, що все працює просто відмінно.

3. Простота у використанні
У теорії – теми мають бути створені таким чином, щоб вони могли бути використані досить легко людьми, які не є програмістами. Правда, на практиці часто буває, що для налаштування певної теми необхідно володіти знаннями в сфері програмування та обраної системи управління контентом (cms). Якщо ви хочете, щоб сайт був розроблений професійно, розумніше буде найняти розробника або звернутися до веб-студії, щоб куплена тема була правильно встановлена ​​і налаштована.

4. Висока доступність
Доступність купити теми величезна. Число доступних тем зростає майже щодня. Завдяки цьому, ми можемо знайти принаймні кілька цікавих тем, які можуть задовольнити всі наші очікування.

5. Уявлення про зовнішній вигляд майбутнього сайту
Обираючи шаблон для майбутнього сайти, ви по суті вибираєте, як буде виглядати ваш сайт, його сторінки, товари, розташування блоків і багато іншого. Часом на розробку дизайну для майбутнього сайту уходить чимало часу, щоб дизайнер міг створити саме те, що бажає клієнт. А підібравши бажаний шаблон, ви економите свій час і нерви.

Мінуси використання готових тем для сайтів:

Зверніть увагу: деякі проблеми виникають тільки тоді, коли починається модифікація теми. Часто буває, що це початок численних перешкод у процесі розвитку. Нижче ви знайдете деякі з них.

1. Документація і конфігурація
У висококваліфікованих розробників ми знайдемо хорошу документацію, де вказано, як встановити тему належним чином, які модулі або плагіни повинні бути встановлені і як налаштувати все правильно. Але є випадки, коли документації не існує або вона погано написана.

2. Низька гнучкість кодованих елементів
Готові теми часто призначені для конкретного призначення, і немає можливості змінити більшість елементів. Це не повинно бути проблемою для зміни CSS коду, але буває, що які-небудь зміни, особливо в HTML структурі, будуть генерувати проблеми. Деякі з елементів може бути закодовано без гнучкості для їх зміни і доповнення. Також використання сторонніх плагінів або модулів може ускладнити процес в той час, як вони можуть генерувати конфлікти в коді.

3.Обновлення шаблонів
Безсумнівно поновлення, зроблені тематичними авторами корисні, оскільки вони часто містять виправлення у відомих проблемах і можливі проблеми безпеки. Але, навіть роблячи оновлення, можна зробити пошкодження сайту, і якийсь із розділів сайту (або весь сайт) буде функціонувати не так, як раніше. Після оновлення версії шаблону необхідно перевірити, чи все в порядку. Ми повинні переконатися, що всі оновлення не будуть перезаписувати наш код. Є також поновлення CMS, що надходять час від часу. У цьому випадку також доцільно перевірити, нова версія буде сумісна з нашою темою чи ні. Завжди добре мати резервну копію сайту перед встановленням оновлення. Після того, як оновлення скоєно, може знадобитися кілька додаткових дій в коді сайту, щоб не зламався функціонал або дизайн сайту. Це може призвести до додаткових витрат, пов’язаних з обслуговуванням сайту.

4. Гарантія та підтримка
Це звичайний бонус для покупців тематичних тим – мати доступ до підтримки з боку авторів. Деякі розробники роблять бізнес на продажу тим, тому вони пропонують підтримку клієнтів і, швидше за все, допоможуть вам, коли потрібно. Ця техпідтримка може бути як безкоштовною, так і платною. На жаль, це не завжди гарантує, що підтримка допоможе. І щоразу, коли знаходимо помилку або будь-яку іншу проблему, можливо, буде потрібно почекати, коли автори реалізують виправлення в наступних оновленнях (це може зайняти кілька днів, тижнів, а іноді й місяців). В іншому випадку ми самі витрачаємо наш час, намагаючись зробити виправлення, працюючи з чужим кодом. Також немає гарантії, що автори раптом вирішать скасувати проект або призупинити його.

5. Оптимізація
Є багато тем для різного призначення. Такі теми містять безліч типів підсторінок, аддони, плагіни, модулі і функціональні можливості, які ми, безумовно, не рекомендуємо використовувати. Адже, як наслідок ці теми упаковані надмірним кодом, може уповільнити сайт, і зробити складним його адміністрування. Потрібно добре подумати, перш ніж, використовувати універсальну тему і, якщо так, то які з елементів необхідно встановити (деякі теми дозволяють вирішувати, які елементи будуть встановлені, а які ні).

6. Тестування і виправлення помилок
Кожен сайт потрібно ретельно перевірити, перш ніж дати йому життя. Це означає, перевірити сайт по різних браузерам і його функціональності. У разі готових Шаблонів може статися так, що ми знайдемо помилки у вихідному коді. У цій ситуації у нас є два шляхи, ми можемо зв’язатися з авторами і чекати виправлення (ми ніколи не знаємо, скільки часу це може зайняти, і чи буде він виправлений), або виправляти його самим.

7. Оригінальність
Оригінальність у бізнесі та маркетингу дуже важлива річ. Компанії, які не можуть справляти враження, виділяючись з натовпу, швидше за все, програють битву за гаманці споживачів. Готові теми в багатьох випадках дуже схожі, вони використовують ті ж самі елементи, і не мають оригінальності.

Резюме

Ми описали плюси і мінуси використання готових шаблонів (тем) для систем управління контентом. Купувати готовий шаблон або замовити створення унікального дизайну – це ваше рішення в залежності від бюджету і часу, яким ви володієте. Справедливості заради варто відмітити, що є дуже непогані готові шаблони, які можна успішно використовувати для вашого сайту багато років. Тим більше, шаблон – найчастіше виступає лише скелетом вашого сайту. Будь-який шаблон можна змінити згідно з вашими побажаннями по дизайну і функціоналу. Важливо, щоб цей шаблон був розроблений дійсно професійною командою.
Також хочемо зауважити, що фактично будь-яка CMS має готовий шаблон «за замовчуванням». Якщо вас влаштовує зовнішній вигляд шаблону, який встановлюється за замовчуванням для системи управління сайтом, то у вас немає необхідності купувати тему.

У нас ви можете замовити сайт як з готовим шаблоном, так і замовити розробку унікального дизайну для вашого сайту.