На сьогоднішній день Magento – одна з найпопулярніших систем для створення інтернет-магазинів . Але з Мадженто, як, втім, і з іншими движками, можуть виникати ситуації, в яких необхідна допомога програміста.

У цій статті ми опишемо рішення 10 популярних проблем, які у вас можуть виникнути при налаштуванні інтернет-магазину на Magento.

1. Як налаштувати Magento для роботи з новим доменом (після перенесення сайту, наприклад)

Є дві речі, які ви повинні зробити для того, щоб налаштувати Magento для роботи з новим доменом:

1) Відредагувати базу даних Magento
Зайти на вашому хостингу в cPanel-> PhpMyAdmin. Вибрати базу даних Magento, знайти таблицю, яка називається core_config_data і натиснути на неї. Перейдіть на вкладку Огляд і відредагуйте перші два поля:

 web / unsecure / base_urlweb / secure / base_url 

Замініть старий домен на новий і натисніть кнопку «Go» , щоб зберегти зміни.

2) Очистити кеш Magento.
Папка кеша Magento знаходиться в каталозі установки Magento> / var / cache . Щоб очистити кеш, просто видаліть вміст цієї папки.
Дуже часто рішення проблем по Magento пов’язано з тим, що не був очищений кеш. Тому при виникненні проблемної ситуації радимо для початку очистити кеш Magento.

2. Як скинути пароль адміністратора на Magento

Щоб змінити пароль адміністратора Magento, перейдіть в сPanel> PhpMyAdmin , виберіть базу даних Magento, перейдіть на вкладку SQL і вставте цей запит:

 UPDATE admin_user SET password = CONCAT (MD5 ('sGnewpass'), ': sG') WHERE username = 'AdminUsername'; 

Примітка: Новий бажаний пароль вставте в рядок MD5 (‘sGnewpass’) , а нове ім’я адміна вставте в місці: * AdminUsername *.

Виконати запит, натиснувши на кнопку “Go” , і ваш пароль буде змінений.

3. Як підключити ЧПУ адреси для Magento

Щоб підключити ЧПУ адреси в Magento, ви повинні увійти в адміністративну частину Magento: Система-> Конфігурація-> Інтернет .

Перейдіть на вкладку «Пошукова Оптимізація (SEO)» і включіть Використовувати Web Server Rewrites . Після цього натисніть на кнопку «Зберегти Конфігурацію» зверху. Тепер посилання в вашому інтернет-магазині будуть мати вигляд ЧПУ.

4. Як прискорити Magento

Багато питань Magento викликані низькою продуктивністю інтернет-магазину і низькою швидкістю завантаження сторінок. Рекомендований спосіб прискорити продуктивність Magento є можливість його функції компіляції. Приріст продуктивності завдяки компіляції: від 25% -50% на завантаженні сторінки.

Ви можете включити компіляцію для вашого магазину на Magento в адмінці сайту: Система> Інструменти> Компіляція .

5. Як перенаправити Magento, щоб сайт був доступний тільки за адресою з WWW

Для SEO і юзабіліті цілей ви можете перенаправляти відвідувачів на ваш сайт тільки через WWW (http://www.yourdomain.com).

Для цього в Magento, ви повинні відкрити файл .htaccess в папці, де встановлена ​​Magento. У ньому знайдіть RewriteEngine і відразу після нього додайте наступні рядки:

 RewriteCond% {} ^ HTTP_HOST yourdomain.com $ [NC]
RewriteRule ^ (. *) $ Http://www.yourdomain.com/$1 [R = 301, L] 

Примітка: не забудьте замінити yourdomain.com на ваш домен.

Після того, як ви зробите це, збережіть файл .htaccess і увійдіть в адмін-панель сайту на Маджента: Система> Конфігурація-> Інтернет .

На вкладці «Небезпечне з’єднання» поміняйте Базовий URL c http://yourdomain.com на http://www.yourdomain.com.

Збережіть зміни і ваш магазин на Magento буде доступний тільки за адресою: www.yourdomain.com !

6. Як відключити функцію порівняння Продуктів для Маджента

Ви можете відключити функцію порівняння продуктів для Magento, виконавши наступні дії:
1) Відредагувати файл, який знаходиться за адресою:

 app / code / core / Mage / Catalog / Helper / Product / Compare.php 

замініть строчки

 public function getAddUrl ($ product) {return $ this -> _ getUrl ('catalog / product_compare / add', $ this -> _ getUrlParams ( $ product));} 

на

 public function getAddUrl ($ product) {// return $ this -> _ getUrl ('catalog / product_compare / add', $ this-> _getUrlParams ($ product)); return false;} 

2) Відредагувати файл, який знаходиться за адресою:

 /app/design/frontend/base/default/layout/catalog.xml 

Якщо ви використовуєте НЕ тему «за замовчуванням» (default) для Маджента, то необхідно редагувати файл, який знаходиться в каталозі вашої теми.

І закомментировать рядки:

 block ENGINE= "catalog / product_compare_sidebar" before = "cart_sidebar" name = "catalog.compare.sidebar" template = "catalog / product / compare / sidebar.phtml "

Потім очистіть кеш вашого інтернет-магазину на Magento в адмінці:
Система> Управління кешем. Вибрати всі блоки, і оновити.

7. Як створити блог в Magento

Створити блог на Маджента – це нескладно. Проте, зверніть увагу, що ця функція не включена за замовчуванням, і вам доведеться використовувати розширення, щоб додати його.

Необхідні розширення ви можете знайти на Magento Connect , які будуть повністю відповідати вашим потребам. Один з популярних безкоштовних розширень, які ви можете використовувати, – Magento Blog – Community Edition .

Після встановлення розширення, ви будете мати один додатковий розділ у верхньому меню вашої адмінці на Маджента під назвою «Blog» . Звідти ви можете налаштувати новоустановлені параметри для блогу, додавати новини і т.д.

8. Як додати форму «Зв’язатися з нами» в Magento

Magento включає функцію контактної форми для зворотного зв’язку за замовчуванням. Посилання на контактну форму зазвичай можна знайти в підвалі вашого магазину на Magento.

Звичайно, ви можете додати контактну форму на будь-якій сторінці. Все, що вам потрібно зробити, це:

1) Зайти в адмінку сайту на Маджента.
2) Перейти до CMS> Сторінки .
3) Виберіть сторінку, яку ви хочете відредагувати або створіть нову сторінку.

Вставте наступний код, використовуючи HTML варіант редактора WYSIWYG:

 {{block ENGINE= 'core / template' name = 'contactForm' template = 'contacts / form.phtml'}} 

Збережіть зміни і контактна форма з’явиться на потрібній сторінці.

9. “Відмовлено в доступі”

Якщо ви отримали повідомлення “Доступ заборонено”, перше, що потрібно зробити – це вийти і зайти знову в адмінку Маджента.
Якщо це не допоможе, ви повинні скинути права адміністратора. Це можна зробити через адмін-панель Маджента: Система> Права доступу> Ролі> Адміністратори .
Натисніть на кнопку «Ресурси ролі» в лівому меню і переконайтеся, що доступ до ресурсу обраний «Все».
Натисніть на кнопку «Зберегти роль» .

10. Як додати нову групу користувачів для інтернет-магазину на Маджента.

Ви можете додати нову групу з адмінки Magento: Клієнти> Групи клієнтів> Додати групу клієнтів .

Коли клієнт вже зареєструвався на сайті ви можете змінити групу користувачів для нього через адмінку Маджента: Клієнти> Управління клієнтами . Натисніть на «Редагувати» поряд з клієнтом. У вкладці «Дані облікового запису» виберіть групу для клієнта. Натисніть кнопку «Зберегти Клієнта».

Сподіваємося, що вищеописані 10 рад по тому, як вирішити поширені проблеми з інтернет-магазином на Маджента, допоможуть вам.

GKS Веб-Студія пропонує створення і просування інтернет-магазинів на Magento.
Також ми допоможемо вам усунути проблеми, які у вас виникли з вашим магазином на Magento. Ми допрацьовуємо магазини на Magento і встановлюємо розширення.

Якщо ви хочете замовити сайт або просування сайту на Magento, ви можете зв’язатися з нами будь-яким зручним способом, зазначеним на сторінці Контакти або написати нам через форму зворотного зв’язку.