Для перегляду інтернет-сайтів користувачі мережі Інтернет використовують спеціальні програми – браузери . Ще кілька років тому відвідувачам інтернету були відомі лише один-два браузера, але тепер число таких програм обчислюється десятками, особливо, якщо враховувати, що кожна з них має по декілька версій, що відрізняються по функціональності.

У зв’язку з цим з’явилося поняття кросбраузерності – поняття, що описує властивість сайту ідентично працювати і відображатися у всіх браузерах (зазвичай враховуються лише найбільш поширені). Під ідентичністю розуміється відсутність розвалів верстки і здатність відображати матеріал з однаковим ступенем читабельності. Поняття «кроссбраузерность» дуже часто плутають з попіксельно відповідністю, що насправді є різними поняттями.

Як забезпечити кроссбраузерність сайту ?

Щоб сайт однаково виглядав і в Google Chrome, і в FireFox, і в Opera, і в Internet Explorer, і в Safari, причому самих різних версій (від стареньких до новітніх), веб-дизайнер повинен подбати про кросбраузерності сайту з самого початку роботи над проектом.

З чого почати? Ну, по-перше, необхідно визначитися, з якими саме браузерами повинен працювати сайт. Для цього потрібно вивчити статистику відвідувань сайтів схожої тематики, в якій є можливість подивитися, якими браузерами користувалися його відвідувачі. Сервіс Google Analytics, наприклад, надає таку можливість. Таким чином, визначивши найбільш популярні з точки зору кількості відвідувань браузери, можна приступати до дії.

Справа в тому, що різні браузери хоч і дотримуються загальні правила і стандарти, але може статися так, що алгоритми обробки HTML- кодів і каскадних таблиць CSS у них виявляться різними. І тому не завжди один і той же елемент виглядає однаково в різних браузерах.

Як протестувати сайт на кросбраузерність?

Проводити тестування сайту на кросбраузерність найкраще на локальному комп’ютері, на якому встановлені різні браузери, різні версії браузерів і існує можливість змінювати дозволи монітора.

Для полегшення перевірки сайту на сумісність з різними браузерами є вже готові утиліти і онлайн-сервіси . Використовуючи такі сервіси Ви позбавите себе від установки усіх перевірених браузерів або версій цих браузерів. Буде достатньо лише встановити утиліту або відвідати онлайн-сервіс перевірки кросбраузерності і в результаті можна отримати скріншоти відображення сайту в різних браузерах, а після чого порівнювати і аналізувати їх.

Підводячи підсумок, можна сказати, що без урахування кросбраузерності вже ніяк не обійтися, а інакше можна втратити величезну кількість відвідувачів, браузери яких не були враховані при створенні сайту.

Команда GKS Веб-Студії при створенні сайтів і розробці веб-дизайну завжди проводить тестування на кроссбраузерність .